Законопроект про нацбезпеку не можна покращити, його необхідно переписати

Медіа

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

"Цей закон не можна поліпшити, його треба переписати. Тобто там потрібно змінювати ідею, а не окремі слова, не окремі букви й абзаци. Ми говорили, (коли законопроект подавали з РНБО до АП – ред), що не можна такий закон подавати, тому що по цьому закону ми житимемо потім кілька років. Він перетвориться на нормативно-правову базу... Потрібно створювати адаптивну систему безпеки із ситуативними комплектами сил, які в одній ситуації працюють, в інших ситуаціях не працюють. В чітко описаних ситуаціях. От закон якраз і мав це писати. В яких ситуаціях", – наголосив Сунгуровський.

Він також сказав: "У мене ставлення до цього закону скоріше негативне. Бо в цьому законі у принципі закріплюється стара радянська модель. У всьому. Саме ставлення до безпеки сильно звужене до тих суб'єктів, що існували в Росії, тобто це людина-суспільство-держава. Суверенітет, територіальна цілісність. Через ці об'єкти, наприклад, немає таких, як національні цінності, національні інтереси, процес реалізації цих інтересів, на що загроза найбільше і діє".

Експерт також повідомив, що головне експертне управління ВР рекомендувало повернути розробникам законопроект про нацбезпеку. "Я багатьом вуже пропонував відстронитися від цього процесу, а після виборів готувати новий закон і вносити його у ВР та приймати. Після 2019 року", – сказав директор військових програм Центру Разумкова.

джерело

Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua